You are currently viewing “Licealiści o tym,  jak uczyć się lepiej i nie zwariować”

“Licealiści o tym,  jak uczyć się lepiej i nie zwariować”

Uczniowie już nie muszą spędzać całych dni na nauce! Wszystko to dzięki projektowi społecznemu “Rusz Mózgiem!”. We współpracy ze szkołami, przeprowadzane są warsztaty z m.in. efektywnej nauki. W naszym liceum organizowane są już od stycznia 2023 r., uczniowie z klasy 3D spotkają się z każdą z klas 1-3 i przeprowadzą swoje warsztaty.

Od początku podstawówki uczniowie straszeni są egzaminami, w liceum maturą, na studiach sesją itp. Wymagane jest od nas przyswojenie materiału. Dodatkowo nikt nie uczy, jak się uczyć. To wszystko kumuluje się i dostajemy dużą dawkę stresu – opowiada kierowniczka projektu.

Dlatego też uczniowie z XL LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im.Stefana Żeromskiego w Warszawie wzięli udział w olimpiadzie “Zwolnieni z Teorii”, za cel obierając ułatwienie uczniom dalszej nauki oraz zmniejszenie ich stresu związanego z zaliczeniami.

Warsztaty są i będą przeprowadzane przez zespół licealistów, którzy, opowiadając swoją historię, podzielą się także swoją wiedzą praktyczną z uczestnikami. Jedna  z osób prowadzących warsztaty, Sabina Soberka, tak opisuje kurs:

“W trakcie warsztatów przekażemy wiedzę m.in. na temat metod uczenia się, motywacji oraz koncentracji. Staraliśmy się przygotować nasze warsztaty tak, żeby były jak najbardziej interaktywne  – stąd pytania, zadania i gry wplecione w program.”

Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu koncentracji, motywacji i szybkiego czytania, metod uczenia się oraz innych istotnych czynników mających wpływ na naukę, jak np. oddech. Prowadzący podkreślają, że “kluczowe jest dla nich samodoskonalenie się ich rówieśników, jednakże szkoła i nauka zabierają zbyt dużo czasu, dlatego też swoim projektem chcą to usprawnić”.

Projekt ten zdobył już kilku partnerów, którzy aktywnie ich wspierają, są to m.in. Millennium TFI, Bank ING czy KIK. Jednocześnie “Rusz Mózgiem!” jest współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach projektu “Aktywna Warszawska Młodzież”. Obecnie licealiści mają już za sobą 11 przeprowadzonych warsztatów i ponad 250 beneficjentów.

https://www.facebook.com/ruszmozgiemznami

https://instagram.com/ruszmozgiem

———————————————————————————–