You are currently viewing Kongres Młodych Matematyków 2022

Kongres Młodych Matematyków 2022

W dniach 22-25 września troje uczniów naszej szkoły zostało zaproszonych do uczestnictwa w Kongresie Młodych Matematyków w Łodzi. Są to:

Szymon Olsztyński z klasy 3A

Krzysztof Korczak z klasy 4A

Aleksandra Zawadka z klasy 4A

Kongres Młodych Matematyków Polskich to prestiżowe wydarzenie, które odbywa się co dwa lata – w tym roku na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, oraz na  Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. W Kongresie biorą udział najzdolniejsi, zainteresowani matematyką uczniowie liceów i techników z całej Polski. Podczas Kongresu będą oni mieli okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy z nich będą mieli okazję do wygłoszenia własnego referatu.

Naszym uczniom gratulujemy i  życzymy owocnego pobytu.